Planowanie przyjęcia weselnego w stylu rustykalnym – na co zwrócić uwagę?

Planowanie przyjęcia weselnego do łatwych nie należy. W sklepach  dostępne są specjalne planery, a w internecie strony internetowe, które mają za zadanie ułatwić poruszanie się w gąszczu spraw do załatwienia, dostawców i kontrahentów. Ostatnio modne są przyjęcia stylizowane, na przykład, w stylu rustykalnym. Najczęściej w dostępnych „pakietach weselnych” nie ma możliwości dostosowania stylu – jak więc mimo tego sprawić, aby przyjęcie nabrało rustykalnego stylu?

Zaproszenia

Styl zaproszeń to pierwsza rzecz, z jaką mają styczność goście. Na jego podstawie zaplanują strój i dowiedzą się o stylu uroczystości. Dodatkowo, można uwzględnić w zaproszeniu informację dotyczącą „dress code” szczególnie, jeśli przyjęcie ma być stylizowane.

Suknia Panny Młodej i Strój Pana Młodego

To kolejne elementy, które mogą być dopasowane do wybranego stylu. Suknie ślubne rustykalne są zwiewne, tiulowe, koronkowe i niezbyt rozkloszowane. Dodatki to najczęściej kwiaty, wstążki i kokardki. Dodatki w stroju Pana Młodego powinny oczywiście korespondować z suknią i dodatkami Panny Młodej.

Dekoracja sali

Udekorowanie miejsca przyjęcia daje największe możliwości modyfikacji stylu i dopasowania go do oczekiwań Pary Młodej. Podstawą dekoracji powinny być kwiaty, na stołach winietki rustykalne. Poza tym, dużo drewna, kolory ziemi i natury. Przy miejscu każdego gościa, oprócz winietki rustykalnej, może znaleźć się mały podarunek – podziękowanie od pary młodej.