Zaproszenia ślubne w dobrym guście

Zakup modelu zaproszenia na wesele dobrze dobranego, to jedna z najważniejszych decyzji, jakie czekają młodą parę przed najważniejszym dniu w ich życiu – dniu ślubu. To właśnie dzięki zaproszeniom ślubnym mogą oni poinformować rodziną i przyjaciół, jak bardzo zależy im na ich towarzystwie w tych wyjątkowych momentach.

przykładowy model zaproszenia ślubnego

Zaproszenia ślubne z klasą

Jeszcze do niedawna do zaproszeń ślubnych nie przywiązywało się większej wagi. Jednak obecnie ceremonie ślubne to okazje zaplanowane w najdrobniejszym szczególe i dopięte na ostatni guzik. Nie ma w nich miejsca na tandetne, ociekające złotem i serduszkami zaproszenia ze sklepów papierniczych. Zaproszenia ślubne zazwyczaj ściśle związane są z tematyką i motywem przewodnim wesela.

Wkładki do zaproszeń – dawać czy nie?

Obecnie bardzo na czasie jest zamieszczanie w zaproszeniach wkładki informującej o preferowanych przez młodą parę prezentach lub o tym, co goście mogą przynieść w podarku zamiast kwiatów. Niektórzy uważają, że wpisanie takich informacji nie jest w najlepszym guście, inni nie mają nic przeciwko temu. Decyzja o tym, czy taka wkładka znajdzie się w zaproszeniach, należy do młodej pary. Trzeba przyznać, że o wiele lepszym pomysłem wydaje się przyniesienie w prezencie butelki wina lub dobrej książki, zamiast kwiatów, które prędzej czy później i tak trzeba wyrzucić.