Czy wręczać upominki gościom weselnym?

To zawsze miłe, gdy zaproszeni przyjaciele, znajomi, rodzina i współpracownicy pojawiają się na przyjęciu weselnym. Większość par młodych pragnie okazać gościom swoją wdzięczność za przybycie i wykorzystuje do tego celu różnego rodzaju drobiazgi, takie jak pojedyncze czekoladki, pachnące mydełka, miniaturowe wersje nalewek czy też lizaki podziękowanie dla gości jak te – https://z-milosci.pl/c/lizaki-podziekowanie-dla-gosci

Czy jest to jednak konieczne i czy rzeczywiście należy tak postępować? Obowiązku oczywiście nie ma, ale mimo wszystko istnieje sporo powodów, dla których nie warto rezygnować z wręczania gościom drobnych podarunków, które właśnie z uwagi na to, że są małe, w ostatecznym rozrachunku i tak nie podnoszą jakoś drastycznie kosztów organizacji wesela.

Sposób na podziękowanie każdemu z osobna

W większości przypadków prezenty dla gości są personalizowane. Do każdej rzeczy – słodkich lizaków, słoiczka z domowym dżemem, zestawu mydełek lub małej butelki dobrego alkoholu – można doczepić specjalną winietkę, na której pojawi się podziękowanie. Często korzysta się tutaj z gotowych cytatów i formułek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by napisać tych kilka zdań samodzielnie, prosto z serca, a nawet i dla każdego gościa przygotować oddzielny tekst na winietkę, zwłaszcza gdy wesele jest małe, a zaproszonych niewiele i są to naprawdę bliskie osoby.

Każdy, kto zobaczy, że podziękowanie zostało przygotowane specjalnie z myślą o nim poczuje się wyjątkowo. Niewielkim wysiłkiem można więc sprawić drugiej osobie ogromną przyjemność – słowa potrafią znaczyć więcej niż wartość samego podarunku.

Miły gest i coś na osłodę życia

Do całego przedsięwzięcia przygotowywania podarunków nie trzeba jednak podchodzić aż tak górnolotnie, bo jednak w większości przypadków goście otrzymują te same drobiazgi, co wcale nie obniża wartości podziękowań. Liczy się przecież to, że w ogóle pomyślało się o gościach i zechciało się im wręczyć coś miłego, a może nawet… smacznego! Słodycze w roli materialnych podziękowań zawsze są mile widziane, a przy tym do wyboru jest ich tak wiele, że naprawdę da się czymś gości zaskoczyć.

Krówki były modne lata temu, więc lepiej rozejrzeć się za innymi łakociami i zdecydować się na coś spośród ciasteczek z wróżbą, lizaków podziękowań dla gości, samodzielnie pieczonych pierniczków z weselnymi zdobieniami albo pojedynczych pralinek wyrabianych na specjalne zamówienie. Taką małą, ale odpowiednio prezentującą się słodyczą można naprawdę umilić komuś dzień.

Zapewnienie pamiątki z przyjemnego wydarzenia

Z uwagi na naturalną obecność ciast i innych pyszności na weselach nawet te słodkie podarunki często zabiera się ze sobą do domu, nie wspominając już o świeczkach czy mydełkach, dzięki czemu stają się one wyjątkową pamiątką z uroczystego wydarzenia. Goście zazwyczaj przypominają sobie o tych drobiazgach dopiero po jakimś czasie, przypadkowo natrafiając na nie w torebkach i kieszeniach spodni lub celowo chowając je na później. W takiej chwili mogą zupełnie niespodziewanie powrócić do przyjemnych momentów, przypomnieć sobie żywe rozmowy i raz jeszcze zanurzyć się we wspomnieniach z sali weselnej.