Podziękowania ślubne dla rodziców

Ślub to wyjątkowy moment w naszym życiu. W pewnym sensie zamykamy jeden etap życia i rozpoczynamy nowy, zupełnie inny niż dotychczas. Jest to szczególny czas nie tylko dla nas, ale także dla naszych rodziców, którzy przez ostatnie lata wychowywali nas i dbali o nasz rozwój. Nic więc dziwnego, że czujemy potrzebę, by w dniu naszego ślubu złożyć im szczególne podziękowania.

Wybierz odpowiednią formę

Podziękowania dla rodziców w trakcie ślubu mogą przybrać różną formę. Najczęściej dołączamy do nich jakiś drobny lub większy podarunek. Może to być album ze zdjęciami, specjalnie przygotowana książka z historią miłości rodziców lub naszego wychowania lub różne inne prezenty w zależności od gustu i upodobania.

Zwykle jednak warto także powiedzieć od siebie kilka słów. Niektóre pary decydują się nawet na stworzenie specjalnego filmiku lub prezentacji dla rodziców. Wymaga to nieco pracy, ale zawsze przynosi zaskakująco dobry rezultat.

Kiedy dziękować?

Wiele par zastanawia się nad odpowiednim momentem. Warto zaznaczyć, że podziękowań ślubnych dla rodziców powinni wysłuchać w miarę możliwości wszyscy goście. Oznacza to, że nie należy tego robić zbyt późno, gdy wiele osób jest już pod wpływem alkoholu. Dobrym czasem jest moment po obiedzie lub przed oczepinami. Jeśli nasza rodzina jest bardzo religijna i ksiądz zgodzi się na taką opcję, można zastanowić się nad podziękowaniem w kościele, podczas uroczystości ślubnej. Wtedy jednak trzeba będzie zrezygnować z filmików lub prezentacji.