Co warto wiedzieć o ankiecie weselnej?

Każda para młoda dąży do tego, by z dnia ślubu pozostało jak najwięcej wspomnień, które będzie można sobie odświeżyć po kilku latach. Jednym ze sposobów na zachowanie kilku słów od każdego z gości jest ankieta weselna w tym stylu: https://z-milosci.pl/c/ankiety-weselne. Dlaczego warto ją mieć? 

Najważniejsze założenia

Ankieta ślubna jest zbiorem informacji o gościach, pytań oraz dobrych rad. Powstała w zastępstwie księgi gości, która już od pewnego czasu ustąpiła miejsca ankiecie. 

Każda ankieta powinna zaczynać się od pytań, które scharakteryzują gościa. Oczywiście ważne jest imię i nazwisko, by młodzi wiedzieli od kogo jest konkretna ankieta. Można zapytać, z czyjej strony jest gość, jak dostał się na wesele i z kim przyjechał.

Kolejna część pytań może dotyczyć dobrych rad, które przydałyby się młodym małżonkom. Warto, by udzielili ich członkowie rodziny z wieloletnim stażem małżeńskim. Ciekawym elementem ankiety są pytania, w których goście oceniają, kto będzie rządził w małżeństwie, ile dzieci będzie miała para czy kto będzie trzymał kasę.  

W ankiecie weselnej mogą również znaleźć się pytania dotyczące samej uroczystości. Jaka piosenka najbardziej się podobała, jak smakowało jedzenie i czy dobrze goście się bawili. 

Ostatnia część ankiety to miejsce na kilka słów od gości. Mogą w tym miejscu napisać życzenia dla pary młodej. 

Kupić ankietę czy zrobić samodzielnie?

Wesele wiąże się z dużymi kosztami. Zakup strojów ślubnych, wynajęcie sali, muzyki, czy fotografa często potrafią wydrenować nie tylko kieszenie pary młodej, ale również i rodziców. Chcąc zmniejszyć koszty można pokusić się o wykonanie ankiet weselnych samodzielnie.  

Inspiracji można poszukać na stronach internetowych. Nie trzeba wiele się namęczyć, by znaleźć co najmniej kilka wzorów z pytaniami. Na Pinterest, czy innych stronach internetowych, można znaleźć wiele inspiracji. Warto podejrzeć część pytań, ale ankieta będzie bardziej interesująca, jeżeli młodzi samodzielnie wymyślą część pytań. 

Kolejnym elementem jest stworzenie grafiki. Można to wykonać w Canvie, która jednak wymaga pewnego obeznania, by sobie poradzić. 

Osoby, które decydują się na samodzielne zaprojektowanie i wykonanie ankiet weselnych muszą mieć świadomość, że mogą zaoszczędzić pieniądze, ale na pewno muszą poświecić wiele czasu, by ankiety wyglądały elegancko, a pytania były interesujące.  

Warto wiedzieć, że są również gotowe ankiety w PDF. Wystarczy je tylko wydrukować. Dzięki temu można zaoszczędzić trochę czasu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pytania będą dosyć sztampowe. Osoby, które chcą mieć pytania jedyne w swoim rodzaju niestety muszą wymyślić je samodzielnie. 

Dlaczego warto wykorzystać ankietę weselną? 

Uroczystość ślubna to niesamowity czas dla pary młodej. Mają wiele obowiązków i stosunkowo mało czasu, by porozmawiać z każdym z gości. 

Ankieta ślubna to kilka słów, które nowożeńcy mogą sobie zostawić na pamiątkę. Dzięki temu, po latach, będą mgli przeczytać kilka zdań od każdego, kto był na ich uroczystości. Po latach taka pamiątka tylko zyska na wartości. Stanie się niezwykle wartościową.