Miód jako prezent na wesele – hit czy kit?

Od dawien dawna wiadomo, że miód jest bardzo cenną substancją. Posiada wiele właściwości wzmacniających zdrowie oraz bardzo często wykorzystywany jest w branży kosmetycznej. Czy zatem będzie dobrym wyborem, aby podarować go gościom weselnym? Czy spełni wymogi dobrego upominku? W dalszej części artykułu postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zalety miodu i ciekawostki

Jak wcześniej wspomniano, miód ma bardzo pozytywny wpływ na nasz zdrowie. Łagodzi dolegliwości związane z bólem gardła i przeziębieniem. Wspiera pracę całego układu oddechowego. Bardzo często używany jest w chorobach żołądka. Pomaga obniżyć ciśnienie krwi i łagodzi rany. Oprócz tego używany jest w produkcji kosmetyków czy przy zabiegach upiększających. Ma bardzo silne właściwości kojące i nawilżające. Idealnie sprawdzi się jako maseczka na usta czy na twarz. Można go także wykorzystać jako składnik domowej odżywki do włosów. Miód jest substancją, która nigdy się nie psuje. Istnieją informacje, że miód znaleziony w grobowcach faraonów dalej nadaje się do spożycia. Dzięki swoim właściwościom prozdrowotnym i wzmacniającym może być traktowany jako afrodyzjak. Warto pamiętać o tym, aby nie podgrzewać miodu. W wysokich temperaturach traci on swoje wartości zdrowotne. W starożytności nazywany był eliksirem życia i nektarem bogów.

Czy nazwa miesiąc miodowy jest przypadkowa?

Okazuje się, że nie. Pierwszy miesiąc po ślubie nie bez powodu nazywany jest miodowym. W tym czasie młode małżeństwo bardzo często spożywało miód. Ze względu na to, że jest to substancja wzmacniająca, miała ona wpłynąć na to, że nowo narodzone dzieci będą zdrowe i silne. Ta analogia sprawia, że miód idealnie będzie nadawał się jako upominek dla gości weselnych.

Jaki miód wybrać?

Jak już wiemy, miodki na wesele są coraz częściej spotykanym upominkiem w ramach podziękowań dla gości. Jak zatem wybrać najlepszy? Na początku warto skupić się na tym, gdzie go zakupimy. Supermarkety czy niesprawdzone źródła nie będą dobrą opcją. Miody, które ofiarujemy innym osobom, muszą być przebadane i posiadać odpowiednie certyfikaty. Bardzo często osoby zajmujące się produkcją miody dodają sztuczne substancje. Przez to miody są niesmaczne i mogą być szkodliwe. Najlepiej zaopatrzyć się w nie w sprawdzonej pasiece lub w sklepie ze zdrową żywnością. Dzięki temu mamy gwarancję jakości i smaku.

Wybór miodków na wesele jest bardzo szeroki. Możemy przebierać w smakach i rodzajach. Firmy zajmujące się ich produkcją dają nam możliwość wyboru spersonalizowanych etykiet i wieczek. Możemy dobrać je kolorystycznie do motywu przewodniego naszego wesela. Słodki upominek zadowoli i starszych i młodszych uczestników uroczystości. Dzięki temu, że można go personalizować, możemy dodać na etykietkach imiona naszych gości, specjalne cytaty i dedykacje. Małe słoiczki będą pięknie prezentować się przy talerzach gości, na wiejskich stołach czy jako element słodkich bufetów. Warto więc rozważyć zakup takiego upominku. Nasi bliscy na pewno zapamiętają taki podarunek na długo.